Kunstlezing Chez Matisse
donderdag 15 oktober 2026 10:00 tot 11:30
Het nieuwe kunstlezingen seizoen van Kunst uit Zeist zal beginnen met de tentoonstelling ‘Chez Matisse – Masterpieces from Centre Pompidou’, te zien van 3 oktober 2026 t/m 14 februari 2027 in Stedelijk Museum Amsterdam.
Henri Matisse’s zoektocht
Matisse (1869-1954), één van de grootste vernieuwers van de moderne kunst. Bekend van gedurfd kleurgebruik en iconische knipsels. Zijn hele leven lang is hij op zoek naar de perfecte balans tussen eenvoud, vorm en expressie. Het Stedelijk Museum organiseert dit najaar -in samenwerking met het Centre Pompidou Parijs- een overzichtstentoonstelling over deze bijzondere kunstenaar.
‘Chez Matisse’ laat aan de hand van meer dan 30 kunstwerken zien hoe Matisse de schilderkunst vernieuwde en de kunstwereld beïnvloedde. Zo is er niet alleen werk van hem, maar ook van tijdgenoten Le Corbusier en Pablo Picasso en navolgers Mark Rothko, Barnett Newman te aanschouwen.
Het absolute sleutelwerk ‘La Blouse roumaine’ geschilderd aan de vooravond van de oorlog (april 1940) verlaat zelden het Parijse museum, maar komt speciaal voor deze gelegenheid over.
Meer weten over het sleutelwerk in het oeuvre van Henri Matisse? Kom naar de kunstlezing ‘Chez Matisse’ op donderdag 15 oktober a.s. van 10-11.30 uur in het Walkartcentrum aan de Kerkweg 19 in Zeist (gratis P achter het Walkartcentrum).
Prijs: € 17,50 (incl. koffie/thee)
Docent: Mw. Mirelle Nunes MA
Kunst uit Zeist
Meer informatie : www.kunstuitzeist.nl
Aanmelden: kunstuitzeist@casema.nl
