Lezing Mariska de Kok en Enno Paulusma
zondag 1 november 2026 14:00 tot 15:30
Inloop vanaf 13.45 uur, aanvang 14.00 uur – eindtijd ca. 15.30 uurLezing € 17,50 inclusief entree ter waarde van € 6,50.Voor- en achteraf heeft u de mogelijkheid om de tentoonstelling te bezoeken.
Mariska de Kok - Wie kijkt er nu eigenlijk naar wie?
Mariska de Kok gaat in op het bijzondere proces tussen schilder en model. Wat zie je als kunstenaar wanneer je iemand lange tijd aankijkt en probeert te vangen in verf? En wat doet het met degene die weet dat hij bekeken wordt?
Enno Paulusma - Het is met een schildersoog dat ik beschouw
Enno Paulusma is niet alleen schilder van realistische portretten maar ook dichter en voordrachtskunstenaar. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Nederlandse Portretprijsmaakte Enno een selectie uit zijn gedichten over schilder- en beeldhouwkunst. Zijn portret Leo was genomineerd voor de Nederlandse Portretprijs in 2019 en in 2021 het campagnebeeld van de Nederlandse Portretprijs voor de tentoonstelling Het Portret.