STILLE WATEREN / THEATER NA DE DAM
vrijdag 1 mei 2026 20:00 tot 21:10
Uitverkocht
Maj vertelt over het jarenlange zwijgen in haar familie. Over haar gefusilleerde overgrootvader, Wido van Heemstra, die in het verzet actief is geweest. Een muzikale vertelling rondom de herdenking van WOII. Over verlies en verdriet, weerbaarheid en veerkracht door generaties heen.
Ticket www.theaterslotzeist.nl/agenda
STILLE WATEREN 1 mei 20.00 uur
Maj schetst de Spoorwegstaking die begint in september 1944 en de daaropvolgende Hongerwinter. Haar overgrootvader Wido van Heemstra is dan hoofdingenieur bij de Spoorwegen en werkt in Nijmegen. Hij krijgt opdracht om voedselbonnen, verzetskranten en geld rond te brengen aan ondergedoken spoorwegpersoneel. In het oosten van het land. Daar wordt van Heemstra door de SS aangehouden.Ludwig Heinemann, ook genoemd het beest van Zutphen, zorgt ervoor dat van Heemstra op 31 maart 1945 wordt gefusilleerd. De Duitsers gooien hem in de IJssel. Samen met andere gefusilleerde verzetsstrijders. Hij ligt weken in het water.
Theater na de Dam
Op de avond van de Nationale Dodenherdenking op 4 mei om 21.00 uur zetten theatermakers en artiesten in heel Nederland zich in om deze dag van extra betekenis te voorzien. Elk jaar spelen gelijktijdig meer dan honderddertig voorstellingen die ieder op hun eigen manier betrekking hebben op de Tweede Wereldoorlog.
In de dagen voor en na 4 mei zijn daar ook een aantal voorstellingen van te zien. Zoals dit jaar Stille Wateren bij Theater Slot Zeist.
