
Aantal mensen met WW-uitkering in Zeist sinds vorig jaar gestegen met 16,2%
15 mei 2025 om 09:34 AchtergrondZEIST In bijna heel Nederland krijgen meer mensen een werkloosheidsuitkering dan een jaar eerder. In april registreerde het UWV ruim 180.000 uitkeringen, een jaar eerder waren dit er nog ongeveer 170.000. Dat is een stijging van 6 procent. In Zeist ontvingen in april 2024 517 mensen een WW-uitkering. Een jaar later waren dat er 601 (1,7% van de beroepsbevolking). Dat is een stijging van 16,2%.
advertentie
Dit valt op in de regionale cijfers:
- In acht van de tien gemeenten was het aantal WW-ontvangers vorige maand hoger dan een jaar eerder.
- In Oudewater in Utrecht, het Gelderse Rozendaal en Urk in Flevoland nam het aantal ontvangers van een WW-uitkering vorige maand het hardst toe vergeleken met een jaar eerder. Dit zijn kleinere gemeenten met minder uitkeringen, waardoor het percentage snel verandert.
- Het UWV telde in 59 gemeenten een afname. In Terschelling, Hardinxveld-Giessendam en Tubbergen daalde het aantal uitkeringsontvangers het hardst vergeleken met vorig jaar.
- De vijf gemeenten met het hoogste aandeel WW-ontvangers liggen allemaal in Limburg: Heerlen, Venlo, Echt-Susteren, Kerkrade en Sittard-Geleen.
Vergeleken met een maand eerder is het aantal WW-uitkeringen wel afgenomen. In maart ontvingen nog 190.000 mensen een WW-uitkering. Het aantal WW-ontvangers in maart was ongeveer gelijk aan dat in februari.
Op deze pagina vind je meer gedetailleerde informatie per regio van het UWV.
Voor iedere gemeente is het aantal WW-uitkeringen in april 2025 geteld, en het percentage WW-ontvangers ten opzichte van de beroepsbevolking. Daarnaast hebben we ook cijfers over april 2024 (een jaar eerder) meegenomen. Op basis van die cijfers hebben we de procentuele ontwikkeling van het aantal WW-uitkeringen t.o.v. een jaar eerder berekend. Dit getal bepaalt de kleur op de kaart.

















