Vrijwilligers Ellen en Rik staan op het Bisonveld, klaar om op te ruimen.
Vrijwilligers Ellen en Rik staan op het Bisonveld, klaar om op te ruimen. (c)

Vrijwilligers weten de weg weer te vinden naar Lobbus Zeist

23 augustus 2022 om 07:02 Achtergrond

ZEIST De tenten zijn opgeruimd en de kratjes zijn verdwenen: Lobbus 2022 zit erop. Het was een bijzondere editie: na een jaar met ‘half-Lobbus’ en een jaar helemaal zonder was het toch weer even wennen voor de vrijwilligers en de deelnemers van het kindervakantiespektakel op het Bisonveld.

advertentie

VIKINGEN Traditiegetrouw beleefde een grote groep kinderen tussen vier en dertien jaar in de laatste drie weken van de zomervakantie spannende avonturen. In de eerste week kwamen Vikingen en piraten naar Zeist om een schat te zoeken. 

STRIPFIGUREN In de tweede week moest er een verloren sleutel worden gevonden en in week drie waren er bijzondere stripfiguren op het Bisonveld. De weekthema’s zijn bedacht en uitgewerkt door leden van de voorbereidingsgroep.

PLUS EEN De eerste week begon met een vrijwilligerstekort en dat komt volgens Aaron Wijsmuller mede doordat er twee jaar geen Lobbus is geweest. ,,Dat vrijwilligerstekort lopen we in’’, vertelt de enthousiaste student wiskunde. 

REUNIE ,,De komende twee maanden doen we helemaal niets met Lobbus, maar daarna gaan we de reünie op poten zetten om de leiding bij de organisatie betrokken te houden. Daarna organiseren we nog een extra feest met het thema ‘plus-één’. Alle vrijwilligers zijn daar welkom met een vriend, vriendin of bekende die het misschien ook leuk vindt om mee te helpen om Lobbus tot een succes te maken.’’

LIEFHEBBER Sommige vrijwilligers hebben geen aanmoediging nodig en komen vanzelf wel terug. Rik Reehorst (17) bijvoorbeeld is al sinds zijn vierde jaar een echte Lobbusliefhebber. Op de basisschool kwam hij elk jaar als deelnemer. Dit jaar was hij drie weken lang bij de leiding. 

WERKEN MET KINDEREN In het weekend voordat de scholen weer beginnen is Rik druk met het afbouwen van de tenten en het grote leidingfeest. ,,Lobbus is voor mij ook echt vakantie vieren’’, vertelt Rik. Hij volgt een opleiding tot sport- en bewegingscoördinator en wil zijn vak maken van het werken met kinderen. ,,Veel mensen in de leiding studeren om iets met kinderen te gaan doen. Dat hoeft natuurlijk niet, maar het is wel handig. Wat ook leuk is: als leiding krijg je gratis lunch en warm eten en als de kinderen naar huis zijn, beginnen de leidingspelletjes.’’

DUBBELE RIJ TENTEN Aaron vond deze editie van Lobbus wel bijzonder gezellig. ,,Er bleven meer mensen kamperen op het veld. Vroeger was er maar één rij tenten, nu stond er een dubbele rij.’’ 

Rik stond daar niet tussen. Het kamperen is alleen toegestaan voor achttienplussers en jongere leiders die meer dan tien kilometer van het Bisonveld af wonen en toestemming van hun ouders hebben. Wel bleef Rik mee-eten. Aaron: ,,We hadden veel meer eters en dat is ook erg tof.’’

Dit jaar was het uitsluitend mogelijk om digitaal in te schrijven. ,,We hadden geen fysieke kaartverkoop en dat leidde vooral in de eerste week tot teleurgestelde ouders aan het hek. Het bestuur moet zeker kijken hoe we daar mee omgaan, volgend jaar. als we dan ruimer in de vrijwilligers zitten.’’

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie