
Halloween Zeist wankelt na mislopen subsidie
28 september 2026 om 08:17 Activiteiten Deel je nieuwsZEIST – Halloween Zeist staat onder druk. Het Sprookjesbos Geheim loopt inmiddels goed en de laatste kaarten zijn beschikbaar, maar de kaartverkoop voor de VR blijft achter. Op 4 oktober beslist Stichting O’mama’s of dit onderdeel op 24 oktober door kan gaan.
advertentie
De stichting vroeg subsidie aan bij de gemeente Zeist. Na ongeveer negen weken wachten, en pas nadat O’mama’s zelf navraag deed, werd de aanvraag afgewezen vanwege het ‘subsidieplafond’. Later bleek dat voor dit soort activiteiten tijdens Halloween sowieso geen subsidie wordt verstrekt. Ook voor een doorlopende subsidie is het te laat.
“Maar het heet nota bene Halloween in de aanvraagtitel. Als we dit eerder hadden geweten, hadden we nog elders financiering kunnen zoeken. Na negen weken was daar geen tijd meer voor.”
Ook een aanvraag voor het buurtbudget om de eigen locatie op te knappen werd afgewezen, omdat de locatie enkele honderden meters buiten de aangewezen buurten valt. Voor het Sprookjesbos Geheim kwam uiteindelijk wél een bijdrage vanuit het wijkbudget, niet vanuit de gemeente.
“Daar zijn we ontzettend blij mee. Het Sprookjesbos loopt inmiddels goed en de laatste kaarten zijn in verkoop. Dat laat ook zien dat er behoefte is aan dit soort activiteiten in Zeist.”
Voor de VR ontbreekt die financiële ondersteuning. O’mama’s heeft de ticketprijs tijdelijk verlaagd van €17 naar €12. Ouders en begeleiders die zelf niet deelnemen, mogen gratis mee naar binnen.
“Zonder subsidie kunnen wij dit soort activiteiten simpelweg niet nóg goedkoper aanbieden. We zijn een kleine vrijwilligersorganisatie zonder winstoogmerk. Iedere euro gaat terug naar onze activiteiten.”
Volgens O’mama’s is het niet de eerste keer dat subsidies laat of voor een lager bedrag dan aangevraagd worden toegekend. Daardoor moesten eerdere plannen worden aangepast en legde de stichting zelf geld bij.
De stichting vindt het lastig om hierover naar buiten te treden. “We willen niet tegen de gemeente aanschoppen en zijn zelfs bang dat we op de vingers worden getikt omdat we dit openbaar vertellen. Maar mensen mogen ook weten waarom het voor vrijwilligersorganisaties steeds moeilijker wordt om dit soort activiteiten te organiseren.”
Op 4 oktober valt de beslissing over de VR. Zijn er dan onvoldoende tickets verkocht, dan wordt dit onderdeel geannuleerd.
Voor de VR zijn er twee leeftijdscategorieën: 6 t/m 15 jaar en 15+. Voor 6 t/m 15 jaar zijn inmiddels verschillende plekken geboekt, maar vooral bij 15+ blijft de verkoop sterk achter.
“Wij willen ontzettend graag iets moois en betaalbaars neerzetten voor Zeist. Maar zonder financiële steun kunnen we het niet alleen.”
Wil je Halloween Zeist steunen? Tickets voor de VR kosten tijdelijk €12 in plaats van €17. Er zijn tickets voor 6 t/m 15 jaar en voor 15+, waarbij vooral die laatste groep nu hard deelnemers nodig heeft. Ouders en begeleiders die niet meedoen, mogen gratis mee naar binnen.
Www.omamas.nl/winkeltje
















