Afbeelding

Groot succes voor BBB Utrecht-bijeenkomst over de terugkeer van de wolf in Utrecht: Het échte verhaal

20 oktober 2024 om 15:33 Dieren

UTRECHT / MAARSBERGEN De door BBB Utrecht georganiseerde bijeenkomst over de wolf in de provincie Utrecht, gehouden op dinsdag 15 oktober, was een groot succes. Met meer dan 30.000 livestream-kijkers en een volledig gevulde zaal in De Weistaar in Maarsbergen, bleek eens te meer hoezeer het onderwerp leeft, zowel binnen als buiten de regio. Hieronder staat het verslag dat de BBB zelf maakte van de bijeenkomst.

advertentie


De avond werd geopend door Ans Oude Luttikhuis, fractievoorzitter van BBB Utrecht en avondvoorzitter. Columniste en presentatrice Marianne Zwagerman leidde vervolgens de bijeenkomst, waarbij diverse sprekers hun inzichten deelden over de impact van de wolf op de natuur, landbouw en lokale gemeenschappen. Schaapherders, landgoedeigenaren, een ecoloog en mensen uit de politiek wisselden ervaringen uit en bespraken mogelijke oplossingen en samenwerkingsmodellen.
Een van de hoogtepunten van de avond was het interactieve rondetafelgesprek. Hierin kregen bezoekers de kans om vragen te stellen en in gesprek te gaan met de sprekers. De betrokkenheid van het publiek was groot, zowel in de zaal als via de online uitzending.
Ans Oude Luttikhuis blikte na afloop tevreden terug: ,,We hebben een open en informatieve discussie gevoerd over een onderwerp dat veel mensen bezighoudt. Het grote aantal livestream-kijkers toont aan dat dit debat leeft in onze samenleving.’’


Tijdens de afsluitende netwerkborrel werden waardevolle contacten gelegd, maar de kernboodschap van de avond was onmiskenbaar: de huidige politieke regelgeving rondom de wolf is chaotisch en ineffectief. Terwijl de betrokken partijen naar elkaar blijven wijzen en geen verantwoordelijkheid durven te nemen vanwege de mogelijke consequenties, gaat het probleem in de tussentijd onverminderd door. De roep om duidelijke, daadkrachtige besluitvorming is luider dan ooit.

De livestream van de bijeenkomst is terug te kijken via YouTube:



BBB Utrecht kreeg na afloop meerdere verzoeken om deze bijeenkomst op andere plekken in Nederland te organiseren. En terecht, want hoe meer mensen het échte verhaal over de terugkeer van de wolf horen, hoe sneller we kunnen komen tot concrete oplossingen. Het is tijd dat beleidsmakers hun verantwoordelijkheid nemen en niet langer wegkijken van de realiteit die voor zoveel onzekerheid zorgt bij onze boeren, natuurbeheerders en lokale gemeenschappen. BBB Utrecht is vastberaden om dit gesprek voort te zetten – niet alleen in Utrecht, maar door het hele land in samenwerking met andere BBB-fracties.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie