Afbeelding
Rechtbank Midden-Nederland

Rechter kijkt 23 juli naar vergunning voor afschieten probleemwolf ‘Bram’

14 juli 2025 om 14:56 Dieren

WOUDENBERG / AUSTERLITZ Dierenrechtenorganisatie Animal Rights en de Faunabescherming stappen naar de rechter om de vergunning te schorsen voor het afschieten van een wolf in Utrecht. De zaak dient 23 juli, meldt een woordvoerder van de rechtbank in Utrecht. De organisaties willen meer tijd om de vergunning te bekijken. Tot de rechter zich over hun schorsingsverzoek heeft gebogen, moet de provincie de wolf met rust laten, vinden ze.

advertentie

De wolf die de provincie Utrecht wil laten afschieten, beet dit voorjaar een vrouw op landgoed Den Treek en kwam volgens de provincie vaker dicht bij mensen.

Woensdag 9 juli besloot de provincie Utrecht dat ‘probleemwolf’ GW3237m, ook Bram genoemd, mag worden gedood. Wolvendeskundigen concluderen volgens de provincie dat het dier een direct gevaar vormt voor mensen. Zij adviseren daarom om de wolf te doden, in lijn met het Interprovinciaal Wolvenplan. De Faunabeheereenheid Utrecht heeft inmiddels een vergunningaanvraag ingediend.

De Faunabescherming en Animal Rights maakten eerder ook bezwaar tegen de vergunning van de provincie Gelderland om de wolf te doden die in Nationaal Park De Hoge Veluwe een hardloopster had gebeten. In de rechtbank zegde de provincie toen toe de vergunning niet meteen te gebruiken. De rechtbank oordeelde een week later dat het vanwege de ‘openbare veiligheid’ noodzakelijk is dit dier af te schieten.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie