Bij de onthulling van het naambord, met onder meer de maker Gijs (2e van links) en wethouder Welting.
Bij de onthulling van het naambord, met onder meer de maker Gijs (2e van links) en wethouder Welting. René Borkent

Tobiasschool Zeist viert 42-jarig bestaan in duurzaam gerenoveerd gebouw

21 september 2024 om 15:11 Onderwijs

ZEIST De Tobiasschool vierde vrijdag het 42-jarig bestaan. En tegelijkertijd de officiële heropening van het schoolgebouw na de verbouwing. En bovendien de installatie van een watertappunt. 

advertentie

De meeste instituten zouden niet stilstaan bij een 42-jarig bestaan, maar de Tobiasschool is een school op antroposofische grondslag en de antroposofen geloven in een levenscyclus van steeds zeven jaar. En die hebben allemaal een doel. De eerste zeven jaren in een mensenleven staan bijvoorbeeld in het teken van ,,het goede’’. Daarna volgen onder meer: waarheid, verfijning en inzicht. De zevende cyclus, die na 42 jaar begint, staat in het teken van uniciteit: uniek zijn. En de Tobiasschool is een unieke school. 

Het was mooi weer vrijdag. Een prima gelegenheid voor een feest buiten. Het was gezellig druk op een het feest, er waren ijsjes verkrijgbaar en de bekende Zeistenaar Franklin stond er met zijn frietkraam. 

Voor de viering waren ook oud-leerlingen uitgenodigd. Eén van die oud-leerlingen is Gijs IJzermans. Die heeft inmiddels zijn officiële vakdiploma als smid op zak en voert ook opdrachten voor klanten uit. En hij maakte speciaal voor deze gelegenheid een nieuw naambord van plaatstaal, met letters van messing. En voor bovenop het werk maakte hij een roodborstje. Dit kunstwerk komt voor de school de staan. 

TOEGEVOEGDE WAARDE

Wethouder Angèle Welting zei dat de gemeente Zeist trots is op de Tobiasschool: een school voor kinderen die een unieke vraag hebben. En daarom heeft de school een grote toegevoegde waarde voor Zeist, stelde zij.

Bij de renovatie is het monumentale pand ook van ‘t gas af gehaald en duurzaam gemaakt. En het schoolplein is ingericht op een wijze die past bij de antroposofische visie.

Ter gelegenheid van het feest kregen alle scholieren een bidon die ze konden vullen met water uit het nieuwe watertappunt. Die is mede aangelegd met steun van Sportief Zeist. 

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
René Borkent
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie