
Genieten met Wijngilde in Zeist
16 maart 2017 om 15:00 VerenigingenLiefde voor wijn, genieten van de vele mooie wijnen en druivensoorten. “Wijn is trendy, getuige de opkomst van de winebars. Wijngilde afdeling Utrecht laat graag iedereen de vele prachtige kanten van wijn zien.” Jan Vegter is Magister Vini en bestuurslid van Wijngilde Nederland, afdeling Utrecht, waaronder ook Zeist valt.
advertentie
door Asta Diepen Stöpler
Zeist – “Wijn is hip geworden, steeds meer jonge mensen ontdekken hoe heerlijk en veelzijdig het is. In het verleden lag de focus op de traditionele wijnen en wijngebieden, maar dit nu helemaal anders”, aldus Vegter.
In diverse bijeenkomsten besteedt het Wijngilde ruim aandacht aan de moderne wijndrinker.
Online verkoop
“Naast de traditionele importeurs en wijnwinkels nemen nu ook de nieuwe wijnwinkels, on lineverkoop, supermarkten en slijterijketens hun plaats in op de wijnmarkt. We hebben oog voor nieuwe wijnlanden, voor verrassende mogelijkheden van wijn en spijs. Ook de verhouding tussen prijs en kwaliteit is belangrijk.”
Proefavond
Het Wijngilde organiseert maandelijks een proefavond in Bartiméus in Zeist. “Altijd de tweede maandagavond van de maand. Oostenrijkse wijnen staan in april centraal, in juni is dit Toscane, in het najaar komen wijnen uit Bergerac en Australië aan bod. In mei zijn onze jaarlijkse wijnreis (dit keer naar Luxemburg/Duitsland) en de landelijke bijeenkomst met proefwedstrijd. In september is de vakantieproeverij waarbij de leden een fles wijn meenemen uit hun vakantiegebied. Wijn is zo gevarieerd dat we altijd een mooi thema kunnen bedenken.”
Beginners en kenners
Wijngilde afdeling Utrecht telt zo’n 40 leden uit alle geledingen van de samenleving. “Er is plaats voor meer mensen. Beginners, wijnkenners, jong, oud. Iedereen is welkom om een paar proefavonden bij te wonen, de gezellige sfeer mee te maken en te leren over wijn. De wijnen worden gezamenlijk geproefd en besproken. Je leert met aandacht proeven om te ontdekken welke wijnen of druivensoorten je het lekkerst vindt. Hoe zijn afdronk en balans in smaakopbouw.”
Mooi is de verticale proeverij: wijn van hetzelfde huis, maar dan van diverse opvolgende jaren. Dan zijn de verschillen van de wijnjaren goed te onderscheiden en ook eventuele wijzigingen in wijnproductie.
Vegter benadrukt dat “het vooral draait om het genieten in een goede sfeer met mensen uit Zeist, Utrecht en omgeving. Er ontstaan vriendschappen en eetclubs via het Wijngilde.”
De proeverijen zijn Bartiméus, van Renesselaan 30, Zeist, tussen 19.30 – 22.30 uur. Kosten voor introducées zijn 15 euro per avond.
Meer informatie op de website: wijngildeutrecht.nl













