
Wooncrisis in De Lorentz duurt al bijna vijf jaar
31 maart 2026 om 08:47 WonenZEIST Sinds drie weken alweer kunnen Tirza Claas en Leona van der Werff de douche in hun woning niet gebruiken. De wasmachine of de droogtrommel evenmin. ,,Dan overstroomt het’’, zeggen de vrouwen.
advertentie
Dan douche je toch in de sportschool?
Ze wonen in appartementencomplex Lorentz, aan de Utrechtseweg, bij de Nieuweroordweg. Bij binnenkomst in de woning kom je in het woongedeelte. Ga je een trap af, dan kom je in de slaapkamer en de badkamer. En daar zit het probleem. De vuilwaterpomp is kapot. En dat zorgt niet alleen voor wateroverlast, maar ook voor een indringende rioolstank. ,,De hele gang heeft er last van’’, zeggen de vrouwen.
Beheerder Holland2Stay heeft wel een bedrijf benaderd om het probleem op te lossen, maar zag na de offerte af van het aanbod ,,omdat het te lang zou duren’’. Maar het vinden van een ander bedrijf duurt nu al zo lang dat de vrouwen nu denken: ,,Was toch maar met die eerste in zee gegaan.’’
RENOVATIE MISLUKT
Het gebouw is vijf jaar geleden gerenoveerd en het blijkt dat het werk niet goed is uitgevoerd. Want er zijn meer problemen: schimmelvorming en lekkende boilers zijn aan de orde van de dag. De vloerverwarming en het ventilatiesysteem laten het vaak afweten. En die problemen zijn niet nieuw. Al in de eerste paar maanden dat de vrouwen hier woonden begonnen de gebreken zichtbaar te worden. Bijvoorbeeld door schimmelvorming. En lekkages in het gebouw.
,,We hebben nu een plastic zak in het afvoerputje gestopt. Anders is de stank niet te harden’’, zeggen de vrouwen.
Op 25 maart is er een gesprek geweest van de bewonerscommissie met een paar mensen van Holland2Stay. Toen heeft de beheerder beloofd om dit probleem nu binnen twee weken op te lossen.
Een eerdere reactie van dezelfde beheerder was: ,,Neem een sportschoolabonnement, dan kunnen jullie daar douchen’’. Holland 2 Stay zou dat dan betalen.
Maar de vrouwen willen gewoon in hun eigen woning kunnen douchen en de was doen. ,,We zitten al bijna vijf jaar in deze ellende. We willen ook compensatie voor gederfd woongenot.’’














