Afbeelding

Aantal WW-uitkeringen daalt verder in Utrecht

17 november 2016 om 08:34 Zakelijk

Zeist - In de eerste tien maanden van 2016 daalde het aantal nieuwe WW-uitkeringen in de regio’s Amersfoort en Midden-Utrecht. In vergelijking met vorig jaar verstrekte UWV 14% minder nieuwe WW-uitkeringen. De landelijke daling was in deze periode gelijk aan die van de provincie Utrecht. 

advertentie

In Bunnik en Zeist is die grote daling nog niet zichtbaar.
In de gemeente Bunnik krijgen op dit moment 277 mensen een WW-uitkering. Dat waren er een maand eerder 280. In de maand oktober van vorig jaar waren dat er 287.

De gemeente Zeist telt op dit moment 1400 mensen met een WW-uitkering, 6 minder dan een maand eerder. In de maand oktober van vorig jaar zaten in Zeist 1267 mensen in de WW.

WW’ers die eerder als uitzendkracht, in de bouwnijverheid of in de landbouw werkten, hebben de beste kansen op werkhervatting binnen één jaar.

Lopende WW-uitkeringen afgenomen
Het aantal lopende WW-uitkeringen in de provincie Utrecht bedroeg 26.025 in oktober 2016. Hiervan zijn 18.641 WW-uitkeringen van de regio Midden-Utrecht en 7.384 van de regio Amersfoort. In beide regio’s waren er gezamenlijk een maand eerder 26.379 lopende WW-uitkeringen en een jaar eerder 26.217 uitkeringen. Nederland als geheel telde 419.600 lopende WW-uitkeringen in oktober 2016. Het WW-percentage, dat is het aantal WW-uitkeringen ten opzichte van de beroepsbevolking, bedraagt 4,2% voor de regio Amersfoort, 4,0% voor Midden-Utrecht en 4,7% voor geheel Nederland.

Daling nieuwe WW-uitkeringen
UWV verstrekte dit jaar tot en met oktober 24.389 nieuwe WW-uitkeringen in de arbeidsmarktregio’s Amersfoort (6.614) en Midden-Utrecht (17.775). In vergelijking met dezelfde periode vorig jaar zijn dat 4.075 nieuwe WW-uitkeringen minder (-14%). UWV verstrekte toen 28.464 nieuwe WW-uitkeringen in de provincie Utrecht. Landelijk daalde het aantal nieuwe WW-uitkeringen eveneens met 14%. In Utrecht dragen vooral de bouw, uitzendbedrijven en de zorg & welzijn bij aan deze positieve ontwikkeling. 
 
Vooral WW’ers uit de bouw, landbouw en uitzendkrachten vinden opnieuw werk
In 2014 vond 65% van de WW’ers in Nederland binnen één jaar een nieuwe baan. In 2012 was dat nog 60%. Financiële, zakelijke diensten en uitzendbureaus hebben in 2016 regionaal samen het grootste aandeel in de nieuwe WW-uitkeringen (zie afbeelding). Uitzendkrachten zijn het vaakst binnen een jaar opnieuw aan het werk (80%). Van hen ging driekwart opnieuw als uitzendkracht aan het werk.
Mensen die in de financiële sector werkten, vonden het minst vaak binnen een jaar een nieuwe baan (38%). Als zij opnieuw aan de slag gaan is dat meestal niet in de oude branche door afnemende werkgelegenheid. Ze kiezen er vaker voor om als zelfstandige aan de slag te gaan. Voor mensen vanuit de overige zakelijke diensten is de situatie iets ongunstiger dan gemiddeld. Wie voorheen werkte in landbouw en de bouwnijverheid heeft net als werkzoekenden met een uitzendverleden een goede kans op werk binnen een jaar. Dit hangt ook samen met het seizoenspatroon dat deze sectoren kennen. De aantrekkende bouwnijverheid vergroot bovendien de kansen op werk voor mensen met een bouwberoep.
 
 
www.uwv.nl en www.werk.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie