Afbeelding

Zomerschool Gilde Zeist: schimmels onmisbaar voor het leven

28 juni 2017 om 14:00 Algemeen

Schimmels helpen ons bij een gezond en aangenaam leven, ondanks hun slechte, vieze reputatie. In de gratis Zomeravondlezing van Zomerschool Gilde Zeist vertelt professor Han Wösten over hun veelzijdigheid.

advertentie

Zeist – Schimmels zijn onmisbaar bij de productie van antibiotica, voeding, bouwmaterialen en andere stoffen. Ook bij de sanering van verontreinigd water en grond doen ze goed werk. Dinsdagvond 5 juli legt microbioloog Han Wösten de bijzondere eigenschappen uit. Diverse schimmelsoorten zijn nuttig voor het maken van meubelplaten, potten en textiel. In de -nabije - toekomst worden steen, hout en kunststof waarschijnlijk vervangen door schimmels vervaardigd materiaal. Wösten en zijn team ontdekten dat schimmels in staat zijn verschillende taken uit te voeren en te kunnen communiceren. Zij lieten schimmels textielvezels maken en ontwierpen daarmee  een jurk.
Gratis Zomeravondlezing, dinsdag 5 juli, aanvang 20.00 uur Springerzaal, Hotel Theater Figi, Zeist.
http://gildezeist.nl/zomerschool2.html

Zomerschool Gilde Zeist is elke dinsdag, woensdag en donderdag in de maand juli met lezingen en cursussen over -lokale- geschiedenis, cultuur, natuur en samenleving. Op gildezeist.nl/zomerschool  staat het hele programma. Aanmelden kan tot 1 juli a.s.
 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie