Jazzcafé Zeist met The American Songbook

7 februari 2022 om 10:59

Sanna van Vliet, Ed Verhoef en Marius Beets in Slot Zeist

advertentie

ZEIST Elke tweede zondag van de maand en nu dus op zondag 13 februari is Jazzcafé Zeist in het Slot. Vanaf 15.30 uur kan het publiek genieten van jazz op hoog niveau. Sanna van Vliet, zang, piano; Ed Verhoef, gitaar en Marius Beets - bass presenteren songs uit The American Songbook. 

Sannah van Vliet is een zangeres die als een van weinigen vocalisten haar stem als instrument kan inzetten als volwaardig improviserend instrument. Haar improvisaties zijn verbluffend en raken de kern van jazz. Haar debuut-cd In Sight kwam in februari 2004 uit. Haar tweede cd, A Time For Love, Remembering Shirley Horn, werd door de lezers van het Jazzism Magazine uitgeroepen tot een van de tien beste cd’s van 2007. Ook haar laatste cd, Swing Shift (2016), oogst lovende kritieken. 

Ed Verhoeff is verbonden aan het Rotterdams Conservatorium en actief als freelance gitarist. Hij werkt al dertig jaar met een verscheidenheid aan artiesten en stijlen. Verhoeff speelde met grootheden als Mathilde Santing, Paul van Vliet en Ramses Shaffy. Hij heeft negen cd's uitgebracht.

Kenmerkend voor het spel van Marius Beets zijn zijn robuuste klank en immense swing. Hij trad op met Nederlandse iconen uit de jazz zoals Rita Reys en Piet Noordijk, maar ook Amerikaanse solisten zoals Johnny Griffin, James Moody, Bud Shank, Gary Bartz en Ronnie Cuber. Als docent contrabas-jazz is Marius verbonden aan Codarts, het Rotterdams Conservatorium. Hij heeft inmiddels een indrukwekkende discografie van meer dan honderd titels opgebouwd.

Toegang is 5 euro, tot en met twaalf jaar 2,50 euro. Kaartverkoop aan de deur. Slot hanteert de geldende coronamaatregelen.

Zie: www.slotzeist.nl