
Maltha studiecoaching bestaat 40 jaar
18 maart 2022 om 19:53'Het onderwijs
is veranderd'
advertentie
ZEIST Willem Maltha, oprichter en directeur van de Maltha groep, viert met zijn collega’s en leerlingen het 40-jarig bestaan van Maltha studiecoaching. In Zeist is het instituut gevestigd aan de Utrechtseweg 92.
Willem Maltha pleit met zijn team voor verandering van mindset en het bewerkstelligen van persoonlijke groei bij elke leerling. Hij vertelt over zijn passie en studiereis van de afgelopen 40 jaar.
,,Ik heb helemaal niet het gevoel dat wij dit al 40 jaar doen bij Maltha studiecoaching. Aangezien je met jongeren bezig bent voelt het nog niet als lang. De jeugd houd je jong en scherp. Dat is het voordeel met het werken met jongeren. Je blijft dicht en nauw betrokken bij de maatschappij en alle veranderingen die zich daarin voordoen.
Van huis uit ben ik bedrijfskundige. Ik heb alleen altijd al gevonden dat het onderwijs maar één deel van het leren belichtte, namelijk het cognitieve stuk. Dat is een fundament, maar er komt in het leven veel meer bij kijken. Een groot deel van de ontwikkeling van het leren bij de jonge mens blijft in het onderwijs onbelicht. Dat snap ik goed, schoolorganisaties en docenten hebben andere taken en ze zijn hier niet voor opgeleid. Leren bestaat niet alleen uit cognitie, maar ook uit vaardigheden, methodes, een andere kijk op dingen, vragen stellen, verbazen, anders willen weten, eigen meningen vormen, luisteren, je mening laten groeien. Leren is dus veel breder. Wij willen bij de leerlingen verandering van hun mindset creëren.
Ik zag gewoon dat het beter en anders kon en dat er een heel belangrijk deel bleef liggen. De focus ligt veelal bij het cognitief leren en niet de weg er naar toe, die net zo belangrijk is.
Ik heb veel veranderingen gezien door de jaren heen. Het onderwijs is veranderd en vraagt een grote zelfstandigheid van de leerlingen. Daar komt bij dat onze maatschappij steeds meer prestatiegericht en complexer is geworden. Vroeger was dit ook al wel zo, maar het is wel wat intenser geworden. De maatschappij zelf gaat snel vooruit en iedereen moet maar meekomen. Niet iedereen kan daar direct aan voldoen. Wij vinden het daarom belangrijk dat de focus ligt bij meer dan alleen het cijfermatige gedeelte en het cognitieve stuk. De behoefte van de leerling is trouwens door de jaren heen hetzelfde gebleven. Onze werkwijze bij Maltha studiecoaching in basale zin ook. Wij weten als geen ander dat de reis soms belangrijker is dan het uiteindelijke cijfer. Dit speciale jaar vieren wij samen met alle collega's van de Maltha groep en uiteraard ook met onze leerlingen en hun ouders."