De meisjes verslaan de jongens in Zeist

21 maart 2022 om 14:16

ZEIST Met 272 voorkeurstemmen komt Fleur Besseling-Hansen in de raad voor D66. De KNO-arts verdringt de nummer zes, Ruben Pattiasina. 

advertentie

Ook bij het CDA is de gang omhoog van een vrouw funest voor een mannelijke kandidaat. Bianca Osinga-Tamming krijgt zoveel voorkeurstemmen dat het huidige raadslid Marcel Pluim plaats moet maken.

Esther Kant (Seyst.Nu) en Annet Bos (ChristenUnie-SGP) komen in plaats van respectievelijk Tijmen Visser en Julian Wassink.


Wethouders

ZEIST Laura Hoogstraten van winnaar GroenLinks wil door als wethouder. Haar partij heeft alle andere partijen uitgenodigd voor het eerste coalitieoverleg. Hoogstraten vindt het ,,voor de hand liggend dat winnaar D66 meedoet in de coalitie.'' Deze twee partijen hebben samen dertien zetels. Voor de kleinst mogelijke meerderheid zijn zeventien zetels nodig.


50Plus herkanst over vier jaar

ZEIST Enige echte nieuwkomer in politiek Zeist was 50Plus. ZeisterBelang-voorvrouw Hannie van Kippersluis was immers raadslid voor NieuwDemocratischZeist maar ging op persoonlijke titel verder.

De paarswitte pleitbezorgers van de ouderenpartij zien hun inspanningen niet beloond. ,,Nog niet'', stelt voorman Bert van Oorschot die benadrukt dat het voor zijn partij extra lastig was om zich te profileren in de vele debatten op weg naar 16 maart. ,,Wij hebben nog geen successen om mee te pronken.'' Met 656 stemmen komt de partij Van Oorschot niet in de raad. De moegestreden lijsttrekker beloofde woensdagavond dat hij het de volgende keer opnieuw probeert.


Rijmen helpt

ZEIST Aad Grinwis van de VVD begint aan zijn vierde raadsperiode. Het is de derde keer dat hij dat op eigen kracht doet. Zijn partij zetten hem op de elfde plek. Een eigen foldercampagne, de slogan 'kies Aat in de raad' maar vooral ,,omdat is serieus een eigen netwerk heb opgebouwd  in de bijna veertig jaar dat wij in Zeist wonen. In de sport, in de goede doelensfeer en in het bedrijfsleven. Maar ook omdat ik gewone mensentaal spreek en niet van ambtelijke blabla houd.''

Grinwis was niet het enige kandidaatraadslid dat stemmen trok met rijmen. De nummer drie van Seyst.Nu deed het ook: 'Zeist kannie zonder Hanny'.


Ennahachi raadslid af ondanks 290
voorkeurstemmen

ZEIST GroenLinks-politica Rachida Ennahachi keert ondanks 290 voorkeurstemmen niet terug als raadslid. Dat is niet te combineren met haar taken als mantelzorger en haar baan, gaf ze als reden waarom ze helemaal onderaan op de kandidatenlijst staat.