Troep op balkons, op loopruimtes en op de muren. Voorbeelden van wat er achterbleef na de werkzaamheden.
Troep op balkons, op loopruimtes en op de muren. Voorbeelden van wat er achterbleef na de werkzaamheden.

'Klachten werden weggewuifd'

8 juli 2024 om 05:44

VERVOLG VAN VOORPAGINA Terwijl het Nederlands elftal wint van Polen gaat het helemaal mis bij de woningen waar gewerkt wordt. De dakpannen zijn eraf, de dakbeschotten vervangen, maar de nieuwe dakpannen liggen er nog niet op. Die dakbeschotten zijn spatwaterdicht en niet waterdicht, het afdekzeil slecht bevestigd. Het water stroomt de zolders in, langs de zolders binnen, langs de muren naar beneden. De bewoners gaan aan de slag met emmers en dweilen en bellen het noodnummer van Weijmans. Dat is buiten gebruik, een voicemail is er niet.

advertentie

Stucwerk en behang laat los, her en der ontstaan vieze, bruine vlekken op de vloerbedekking. 

De communicatie tussen de uitvoerders en de bewoners verloopt moeizaam, volgens de gedupeerden is er geen coördinatie. Wie verhaal wil halen wordt van het kastje naar de muur gestuurd.

Een bewoonster heeft een vreemde gewaarwording. ,,Ik heb eigenlijk nooit hoofdpijn en nu had ik knallende koppijn. Ik voelde me anderhalve dag echt niet lekker. Ook viel ik telkens in slaap, wel vijf keer achter elkaar. Van mezelf ben ik vrij actief en ik dacht dat ik misschien teveel had gedaan. Maar dat was het niet. Het bleek dat de rookgasafvoer was losgeraakt tijdens het werk. Koolmonoxidevergiftiging, dat kan fataal zijn. Wat me bijzonder raakt, is dat het eerder gebeurde in het eerste bouwproject. Daar had Woongroen toch direct meteen actie op moeten ondernemen. Onze klacht werd weggewuifd: in de winter zou het erg zijn, maar in deze tijd van het jaar gebruik je geen verwarming. We zijn zelf alle panden langsgeweest om de mensen te waarschuwen.''

De bewoners zijn ontdaan door wat hen is overkomen. ,,Het is slecht werk en als we klagen, dan wijzen ze naar elkaar.''

,,Wij hebben met aannemer Weijman direct maatregelen genomen om deze problemen op te lossen en herhaling te voorkomen'', laat Woongroen weten, ,,Heel vervelend dat bewoners dit niet zo hebben ervaren. Dat de rookgasafvoer in drie woningen is losgeschoten is een vervelend en uitzonderlijk ongeluk. Om herhaling te voorkomen is de werkwijze aangepast. Ook worden CO-melders in de woningen geplaatst. Dat het noodnummer niet werkte is bij Weijman bekend. Daarom staat in alle communicatie ook het nummer van de projectconsulent van Weijman. Bewoners kunnen daar 24/7 meldingen doen.''