Van Dieptetuin tot zilver
25 april 2026 om 20:21ZEIST Gilde Zeist organiseert op zondag 3 mei de rondleiding ‘Valckenbosch en Gerodorp, van Dieptetuin tot zilverindustrie’.
advertentie
Tijdens deze wandeling maken deelnemers kennis met een periode waarin Zeist rond 1900 snel groeide en nieuwe woonwijken ontstonden op de voormalige bos- en heidegronden rond de Boulevard, in de Schaerweijderbossen.
Onderweg wordt stilgestaan bij bijzondere plekken en verhalen uit die tijd. Zo is er aandacht voor de Dieptetuin, de ontwikkeling van woonwijken voor arbeiders en de rol van een vermogende fabrikant die voor zijn personeel huizen liet bouwen. Ook de geschiedenis van de Zeister schietbaan komt aan bod, evenals de invloed van de zilverindustrie op het gebied.
De rondleiding is ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De start is om 14.00 uur bij Huize Valckenbosch aan de Van Tetslaan 2. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname kost € 3,- per persoon (vanaf 4 jaar).
Reserveren kan via gildezeist.nl/agenda. Meer informatie via rondleidingen@gildezeist.nl