Kobus Schellevis staat hier tussen zijn vrouw Jannette Beekhof (links) en dochter Lisa Schellevis.
Kobus Schellevis staat hier tussen zijn vrouw Jannette Beekhof (links) en dochter Lisa Schellevis. .Margreet Schellevis

Alternatieve Elfstedentocht kon niet doorgaan: ‘Hier wil je niet op schaatsen’

2 februari 2026 om 20:41 Overig

WEISSENSEE Dit jaar zou Kobus Schellevis met een groep van 31 deelnemen aan de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee in Oostenrijk. Maar de tocht ging niet door. Schellevis: ,,Er was een oudere man en die zei het heel mooi. Sommige dingen zijn erg en sommige dingen zijn jammer. Dit is erg jammer”

advertentie
Op sommige plekken ging je tot je enkels door de smurrie

Sinds 1998 schaatst Kobus Schellevis (63) de Alternatieve Elfstedentocht. ,,We zijn ooit begonnen vanuit Bouwbedrijf Wessels in Zeist waar ik toen directeur was. Er gingen toen allemaal mensen mee vanuit het bedrijf. In de loop der jaren kwamen daar steeds meer vrienden bij. 

We reizen gezellig samen met een touringbus die kant op. Dit jaar gingen we met een club vrienden. Ook mijn dochter Lisa wilde de tocht van 200 kilometer schaatsen. 

Mijn vrouw Jannette gaat altijd mee om onze groep schaatsers te verzorgen. We zijn weleens gestart met -20, dus dan draag je veel laagjes kleding. Als de zon dan doorkomt, dan moet je toch wat kleding uitdoen. We starten de tour als het net licht wordt om 7 uur ‘s ochtends. Dan schaats je richting de bergen en dan komt die zon over de bergen tevoorschijn. Dat is echt top.”
Maar deze vrijdagochtend om 6.15 ontving Schellevis een appje van de organisatie dat de tocht niet doorging. ,,Er lag sneeuw op het ijs, dat was vervolgens bevroren en weer gaan dooien, dus dan krijg je een zachte bovenlaag. Op sommige plekken ging je tot je enkels door de smurrie. Dat schaatst gewoon niet. Schaatsen is glijden en dit glijdt niet.’’

BLUBBERIJS

,,De Weissensee is natuurlijs en daar zitten scheuren in. Maar met dit blubberijs zie je de scheuren niet, dus dan heb je meer kans op valpartijen. Met dit soort ijs heb je ook afwisselend gladde en stroeve stukken waardoor je je evenwicht verliest. Het is dan te gevaarlijk.’’

,,Iedereen was teleurgesteld. Toen we vrijdag onze transponders terugbrachten en ons tentje ophaalden kwamen we op het ijs. Iedereen dacht, hier wil je ook niet op schaatsen. Het was een blubbermassa. Het kon echt niet. En dat maakte de teleurstelling kleiner.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Birgitte Blaas
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie