Een speloment.
Een speloment.

SV Austerlitz overtroefd door VV ‘t Vliegdorp

6 april 2024 om 21:50 Voetbal

SOESTERBERG Het was in Soesterberg Super Saturday op zaterdag 6 april, echter niet voor SV Austerlitz. VV ’t Vliegdorp zorgde ervoor dat in de achtervolging op koploper VV Patria het voor de ploeg van trainer René Ribberink nog spannend blijft met betrekking tot het felbegeerde kampioenschap en de daarbijbehorende promotie.

advertentie

VV ’t Vliegdorp liet na 11 minuten spelen direct merken dat ze voor de winst gingen. De inzet van Mike Ligtvoet werd door SV Austerlitz-doelman Jelle Nauta gekeerd. 

In de 17de minuut was er een zwak moment van SV Austerlitz. Arthur Verbeek verspeelde de bal op het middenveld, waardoor VV ’t Vliegdorp weer twee mogelijkheden op rij kreeg. Bij mogelijkheid één konden Tim Prins en Jelle Nauta de mogelijkheid nog enigszins verijdelen. De tweede mogelijkheid die hier uit voortkwam werd door VV ’t Vliegdorp-spits Mike Ligtvoet naast het lege doel van SV Austerlitz gewerkt. 

In de 20ste minuut zette VV ’t Vliegdorp een aanval op rechts op. Ongehinderd werd de bal in de zestien metervan SV Austerlitz gebracht. Daar waar Sharlo Galmo volledig ongedekt de 1-0 binnenschoot. SV Austerlitz had geen antwoord op de spelwijze van VV ’t Vliegdorp en werd op het middenveld overlopen. 

In de 28ste minuut leidde een verkeerde inspeelpass van Tim Prins van SV Austerlitz de 2-0 in. De aanval werd overgenomen en Mike Ligtvoet wist er wel raad mee en zette de 2-0 op het scorebord. In de 40ste minuut slalomde Lorenzo Sakkers van VV ’t Vliegdorp volledig ongehinderd door het middenveld en de verdediging van SV Austerlitz en schoot beheerst de 3-0 binnen. SV Austerlitz wist tot de 3-0 echter maar één enkele mogelijkheid te creëren maar kon zelfs die mogelijkheid niet omzetten in een doelpunt. 

In de 42 ste minuut kreeg SV Austerlitz een strafschop mee. Olaf Prins werd in het zestienmetergebied van VV ’t Vliegdorp door een hoog been in het gelaat geraakt, waardoor de bal door scheidsrechter Jacobs op de penaltystip gelegd werd. Kylian Steenbeek schoot de bal beheerst in de linkerhoek van het doel van VV ’t Vliegdorp-doelman LoekVermeulen. Met een 3-1 stand begon de rust. 

Na de rust een iets andere veldbezetting van SV Austerlitz. Lindert van Beek had de plaats ingenomen van Senna Brand en Koen Aalten werd uit de aanval gehaald en tot verdediger gebombardeerd. Deze andere spelwijze resulteerde in enigszins optische gelijkwaardigheid, echter bracht niets in aanvallende zin. 

SV Austerlitz bracht in de 72ste minuut Guido de Haan en Sander Pasterkamp voor Kylian Steenbeek en Marnic van Veen. In de 74ste minuut kwam SV Austerlitz goed weg toen een inzet van VV ’t Vliegdorp voorlangs het doel van SV Austerlitz geschoten werd. 

SV Austerlitz liet daarna Tim Prins pas doorschuiven om meer overwicht op het middenveld te creëren. Tim bracht zijn broer Olaf Prins in de 76ste minuut met een steekpass in stelling om de achterstand te verkleinen. Olaf handelde niet alert genoeg om de bal achter doelman Loek Vermeulen te kunnen plaatsen. 

In de 82ste minuut een bijna identieke situatie. Nu zette Tim Prins invaller Sander Pasterkamp in scoringspositie voor het doel van VV ’t Vliegdorp. Wederom was VV ’t Vliegdorp-doelman Loek Vermeulen de situatie de baas en keerde de inzet voortreffelijk. 

Het collectieve falen van SV Austerlitz resulteerde in de laatst 10 minuten van de wedstrijd in nog twee doelpunten voor VV ’t Vliegdorp. Eerst stapte Menno Kroon ongecontroleerd uit waardoor uiteindelijk Mike Ligtvoet de ontstane kans niet onbenut liet. Mike schoot de bal eenvoudig in het dak van het doel van SV Austerlitz. 

In de 89ste minuut wist SV Austerlitz doelman Jelle Nauta nog ineerste instantie de 5-1 te voorkomen. De aanval liep echter door en uiteindelijk bepaalde Bennie vanEssen met een beheerste schuiver de 5-1 de terechte voorsprong en terechte eindstand op het scorebord.

Verslag is van Waldo Prins.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie