
Oud-spelers blikken terug op dé derby
4 november 2024 om 20:03 VoetbalZEIST Patrick Beijaard (52) en John van Someren (53) speelden bij SV Zeist met elkaar, maar in de derby SV Zeist-Saestum ook tegen elkaar. Zaterdag, als de derby op de rol staat, herhaalt de geschiedenis zich.
advertentie
In de kantine van SV Zeist wijst Patrick Beijaard in aanwezigheid van John van Someren op een fotocollage uit het kampioensseizoen 1996-1997, toen SV Zeist naar de tweede klasse promoveerde. ,,Dat eerste seizoen verliep heel voorspoedig”, herinnert oud-spits Beijaard zich. ,,Het jaar erop degradeerden we en daarna promoveerden we weer. Door die goede resultaten werd er aan spelers getrokken.” Van Someren: ,,Patrick was een goede spits met een geweldig schot, een leuke, sociale jongen. Mijn vrouw herinnert zich nog dat we met de jongens bij jou Oud & Nieuw vierden. Dat zegt iets over de groep van toen.”
Beijaard: ,,De jongens waren allemaal van de partij. Ik woonde er net, we kregen de sleutel, hadden een tijdje verbouwd en ik had nog geen kennisgemaakt met de buren. Door het Bengaalse vuurwerk vloog er een conifeer in de brand. Toen moest ik kennismaken met de buren, haha.” Van Someren: ,,We voetbalden op zondag. Het was een echte vriendengroep, een warm bad. Na de wedstrijd dronken we een biertje en gingen we bijna altijd bij iemand eten. Dan haalden we Chinees, de vrouwen en kinderen zaten er gewoon bij.”
We spreken Beijaard en Van Someren in aanloop naar derby SV Zeist - Saestum, komende zaterdag. Ze voetbalden mét elkaar bij SV Zeist en tegen elkaar, toen Beijaard bij Saestum speelde en Van Someren van SV Zeist. Vele jaren later herhaalt de geschiedenis zich. Jamiro en Moreno, de zonen van Beijaard, spelen in de hoofdmacht van Saestum. En Dean, de zoon van Van Someren, is actief in het eerste van SV Zeist, het elftal waar John de elftalleider is.
,,Hartstikke leuk natuurlijk”, zegt Beijaard. ,,Een jaar of vijf geleden kwam Jamiro in het eerste. Toen Moreno debuteerde, werd hij ontvangen door zijn broer. Als ouder is dat hartstikke leuk. Daar kijk je vol trots naar. Zelfs mijn ouders komen altijd bij de thuiswedstrijden kijken. Mijn vader heeft een Saestum-hart. Hij vindt het prachtig om zijn kleinkinderen te zien voetballen.”
OMA
Van Someren: ,,Naast Dean heb ik nog een zoon, Ivan. Ze begonnen bij Saestum, omdat SV Zeist een kleine jeugd had. Dat werd me niet in dank afgenomen. Later kwamen ze allebei vrijwillig naar SV Zeist. Ik heb nooit gezegd dat ze móésten komen. Mijn moeder, de oma van Dean, is er bij elke thuis- en uitwedstrijd bij en loopt rondjes om het veld.” Beijaard: ,,Dat was al zo toen ik bij Zeist speelde. Als oma er niet was, was het dan niet afgelast?” Van Someren lacht: ,,In de kampioenswedstrijd, afgelopen seizoen bij Bunnik’73, maakte Dean de 1-2. Dan ben je als ouder supertrots.”
VEEL PUBLIEK
Zaterdag staat er een nieuwe SV Zeist - Saestum op de rol. Hoe zijn de verwachtingen? Beijaard: ,,Het zijn wedstrijden op zich. Ik heb geen idee, doe maar een gelijkspel.” Van Someren: ,,Ik hoop op veel publiek, veel strijd, een mooie pot en dat we na afloop met elkaar een biertje doen. Ik zeg een kleine overwinning voor ons: 2-1.” Beijaard: ,,Dan kan ik beter 1-2 zeggen.”

















