
Danny ter Hoeve legt de lat hoog bij ambitieus FZO
2 februari 2026 om 21:14 VoetbalZEIST Zeistenaar Danny ter Hoeve staat komend seizoen voor de groep bij FZO, de club waar zijn spelersloopbaan begon. De coach is ambitieus. ,,Het liefst zie ik dat ze dit seizoen al promoveren.”
advertentie
Soms moet je als trainer harde keuzes maken
Danny ter Hoeve besloot na zijn periode als trainer van Zevenhoven dit seizoen even een stap terug te doen. De 36-jarige coach vond het tijd dat het thuisfront meer aandacht kreeg. Die rust bevalt hem goed, totdat FZO aan de lijn hing met de vraag of hij komende zomer Remco Claessens wil opvolgen als trainer.
,,Ik voerde een paar goede gesprekken, ook thuis met mijn vriendin”, vertelt Ter Hoeve. ,,Ze is een paar keer mee geweest en zag dat FZO een familieclub is met trouwe mensen. Dat resulteerde in een positief gevoel, vanuit mij maar ook thuis. Ik wil graag terug het veld op.”
VERBINTENIS
Dus signeerde Ter Hoeve begin vorige week een verbintenis die hem de komende twee seizoenen hoofdtrainer maakt van vijfdeklasser FZO. Terug op het vertrouwde honk waar hij als voetballer acteerde, de titel veroverde en doorbrak naar de hogere regionen van het amateurvoetbal. Dochter Aivey voetbalt er al zeven jaar. ,,Er ligt een plan om hogerop te komen en een stabiele derdeklasser te worden. Dat trekt me aan. Ik ken de spelers goed en weet hun kwaliteiten. Met mijn voetbalgogme en visie denk ik dat ik FZO naar een hoger plan kan tillen.”
Ter Hoeve richt zich in de zomer, als hij aan de voorbereiding begint, vooral op fysieke fitheid. Ook is de coach van mening dat er systeemtechnisch stappen moeten worden gezet.
KAMPIOEN
,,Ik ben twee keer kampioen geworden met Woerden en Zevenhoven. Als de spelersgroep de wil heeft, en dat heeft de selectie van FZO, resulteert dat in promotie. Het doel is om het eerste jaar te bouwen, zodat we het jaar erop kunnen promoveren. Met een goede voorbereiding zijn we fit en klaar voor het nieuwe seizoen.”
In het gunstigste geval start Ter Hoeve zijn baan bij FZO al in de vierde klasse. Onder leiding van Claessens doet het team volop mee om de prijzen. ,,Het liefst zie ik dat ze dit seizoen al promoveren. Dat gun ik de huidige trainer voor zijn afscheid. Remco was mijn trainer toen ik nog voor FZO voetbalde. Ik denk ook niet dat FZO thuishoort in de vijfde klasse. Het voordeel van de vierde klasse is dat we aanvallender voetbal kunnen spelen. Dat past meer bij de manier waarop ik aan de bal wil spelen.”
Dat Ter Hoeve de spelers goed kent, ziet hij als een voordeel. De coach vindt dat hij dan makkelijker kan bouwen aan een goed elftal, maar houdt hij dan ook voldoende afstand tot zijn spelers?
SCHEIDEN
,,Daar word ik voor betaald. Ik kan het goed scheiden. Na de training of wedstrijd ben ik in voor een dolletje, maar ik zal zeker boven de groep staan. Daar heb ik het met het bestuur en de technische commissie over gehad. Soms moet je als trainer harde keuzes maken. Dat is niet leuk, maar ik schroom niet om dat te doen. Ik heb met de spelersraad gesproken. Zij zijn positief. Dat vind ik belangrijk.”


















