
Trainersduo ziet veel potentie bij SV Austerlitz
24 oktober 2023 om 11:08 VoetbalAUSTERLITZ Wesley Haasjes (36) en Jeffrey Golverdingen (40) uit Schalkwijk zijn behalve het nieuwe trainersduo van SV Austerlitz ook zwagers. Ze zien veel potentie.
advertentie
Bij aankomst op het sportpark aan de Oude Postweg zijn Wesley Haasjes en Jeffrey Golverdingen zo’n drie kwartier voor aanvang van de training al op het veld. Het trainersduo zet alvast de trainingsvormen uit. Ze genieten, want de zwagers uit Schalkwijk stonden vorig seizoen nog op het veld bij Delta Sports’95 2. De Houtense club heeft 1800 leden en dus was het daar dringen geblazen. Bij dorpsclub Austerlitz, met een ons-kent-ons-cultuur, hebben ze de vrije hand om ruim van tevoren hun ‘ding’ te doen.
Eind vorig seizoen kwam de vacature van hoofdtrainer vrij na het plotselinge vertrek van Denny Mater. Haasjes en Golverdingen solliciteerden samen naar de functie, zoals ze ook samen hun trainersdiploma UEFA C, de voormalige TC 3, behaalden. Ze zijn zwagers, kennen elkaar door en door, rolden samen het trainersvak in en zitten altijd op één lijn. En mocht er ergens twijfel over zijn, dan wordt assistent-trainer Jurre Bouw om advies gevraagd.
Haasjes, die eerder Eemboys 2 en Delta Sports 2 onder zijn hoede had, en Golverdingen, oud-jeugdtrainer van Schalkwijk en Delta Sports 2, hebben het naar hun zin bij Austerlitz. ,,De eerste indrukken zijn heel positief”, zegt Haasjes. ,,Austerlitz is een heel gezellige vereniging, echt heerlijk om te werken. In de omgang is iedereen relaxed en we hebben een superleuke groep.” Golverdingen: ,,Het is ook een gastvrije club met een leuke selectie. We kunnen het goed met elkaar vinden. Tijdens trainingen en wedstrijden staan we erboven, daarna ertussen. Zo ervaart de groep het ook. Ik kan niks negatiefs bedenken.”
Alleen de resultaten vallen tegen. Uit de eerste drie wedstrijden pakte vijfdeklasser Austerlitz slechts één punt. Haasjes: ,,We wisten dat van tevoren, omdat we tegenstanders troffen die titelkandidaat zijn. Dan moet je alle zeilen bijzetten. Vorige week zaterdag hadden we een offday.” Golverdingen: ,,Toch is er veel potentie. Die jongens werken keihard. Wat ook niet meehielp, is dat we in twee wedstrijden rood kregen en twee keer een halve wedstrijd met tien man speelden.”
MISSIE
Austerlitz speelde vorig seizoen nog nacompetitie om promotie naar de vierde klasse, een missie die niet goed afliep. Dat schept verwachtingen naar dit seizoen. Haasjes: ,,Voor dit seizoen is er geen doelstelling geformuleerd. Eerst moeten we plezier hebben. De degradatieregeling is versterkt. De competitie is daardoor een stuk sterker dan vorig jaar.” Golverdingen: ,,Bij vlagen laten we best goed voetbal zien, alleen laten we het soms na onszelf te belonen. Er komt een moment dat het wél onze kant op valt.”
Haasjes en Golverdingen zitten voorlopig goed bij Austerlitz, maar ze zijn ook ambitieus. Haasjes: ,,We hebben tegen elkaar gezegd dat we dit samen blijven doen. De ambitie is er zeker, maar we willen eerst ervaring opdoen.” Golverdingen: ,,We willen kijken waar ons plafond ligt. We hebben ons UEFA C-diploma gehaald. Dan duurt het een jaar, voordat je verder mag. Bij Austerlitz kregen we deze kans. Voorlopig zitten we hier prima.”














