Afbeelding

Dit weekend volop kerstactiviteiten in en om Zeist

21 december 2024 om 08:30 Activiteiten

ZEIST  Zaterdag 21 en zondag 22 december kun je van 16.30 tot 18.30 uur genieten van de levende kerststal in de Dieptetuin in Zeist. Toegang is gratis, een vrijwillige biijdrage welkom.

advertentie

Beide dagen voert een groep vrijwilligers het kerstverhaal vier of vijf keer ten tonele. Verspreid door de tuin staan muziekgroepjes opgesteld en bij De Keet zijn warme chocolademelk en Glühwein verkrijgbaar. 

De tentoonstelling ’Kerststallen uit alle windstreken’ is zaterdag en zondag open van 13.00 tot 18.00 uur in Museum Het Hernhutterhuis aan de Lageweg. Toegang is € 3,-, tot achttien jaar gratis. 

Slot Zeist is  het decor van een spraakmakende tentoonstelling, ditmaal met het kleurrijke werk van schilder-graficus-tekenaar Erik van Ommen. Onder de titel ‘Vogelkunstenaar op reis’ exposeert hij olieverfschilderijen, aquarellen, reductiehoutsneden, Japanse houtsneden en schetsen van vogels. Nieuw zijn de landschappen, gemaakt in acryl waarin vogels een rol spelen. De expositie is open van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot en met 17.00 uur. Op 1e kerstdag is de expositie gesloten.

In het sfeervolle souterrain van Slot Zeist bevindt zich: ‘Het Verhaal van Slot Zeist’. Een gloednieuwe expositie over de historie van deze schitterende buitenplaats. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk.

Zaterdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur geven gidsen van Gilde Zeist een rondleiding. Meedoen kost € 2,50. Wel even aanmelden.

In Galerie De Gehoorzaal op het terrein van de WA-hoeve in Den Dolder kun je zaterdag en zondag last minut kerstcadeautjes kopen, gemaakt door kunstenaars van P’Arts. Deze editie van KunstKado is beide dagen open van 13.00 tot 18.00 uur. 

Het Repair Café Den Dolder is zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur open (inloop voor reparaties tot 14.00 uur). Handig om te weten als u er nu achterkomt dat het gourmetstel het niet meer doet. Aanmelden: 06-51152025.

Zaterdag kunt u kiezen uit verschillende kerstconcerten en een danceparty. 

ZONDAG

  • Vandaag gaat de kerstherberg open; van 15.00 tot 17.00 uur ben je welkom in de voormalige Punt aan de Voorheuvel 22. In koppels zorgen buurtbewoners voor een drankje en een praatje. 
  • Van 10.00 tot 11.30 uur ben je welkom bij de Evangelie Gemeente Zeist voor het Hoorspel: De Wijzen, een familievoorstelling.
  • Dorpsboerderij De Brink aan de Kroostweg nodigt je uit voor Brink’s Wonderlijke Winter, van 12.00 tot 16.30 uur beleef je de magie van de winter met een kerstquiz, een sneeuwpoppenspeurtocht en een wedstrijd voor de mooiste kerstoutfit.
  • In het Torenlaan Theater vergeet je dat het winter is; daar is van 14.30 tot 18.30 uur Tangosalon.
  • In Cultuurhuis Toeven op de Hoeve inn Den Dolder kun je van 15.00 tot 17.00 uur kun je kerstliedjes komen zingen.
  • Het Beauforthuis presenteert zondag van 17.30 tot 19.30 uur Mediterráneo an Joan Manuel Serrat, een muzikaal programma met onder andere Thijs Borsten.

Voor de evenementen op zondag kijk je op: denieuwsbode.nl/agenda

 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie