
Bericht van de burgemeester: De kunst van het samen leven
20 maart 2024 om 06:41 ColumnIFTAR
advertentie
Ramadan, een periode van verbondenheid en bezinning, waarin waarden als vrijheid en naastenliefde centraal staan. Afgelopen zaterdag bezocht ik samen met mijn dochter een Turkse iftar in Vollenhove. Aan een lange tafel, een mix van verschillende generaties, met buurtbewoners en mensen vanuit verschillende landen. Het was een bijzondere ervaring om met elkaar deze maaltijd te delen. Samen eten en praten, meer is niet nodig. Alles draaide deze avond om verbinding, om het ontmoeten van nieuwe mensen, het gesprek en het delen van de maaltijd. De diversiteit aan verhalen van de aanwezigen en de betrokkenheid bij de buurt Vollenhove raakte me.
INITIATIEVEN
Twee dagen voordat ik officieel burgemeester werd, lunchte ik samen met de teamchef van de politie bij Bij Johannes. Bij Johannes is een restaurant met atelier, winkel en café in Zeist. Dit restaurant biedt een werkplek aan mensen met een verstandelijke beperking. De naam van de locatie is afgeleid van Johannes Montauban (1782-1876) die vroeger in Zeist timmerman was. Heel Zeist kende deze timmerman, die alles zelf maakte. Net als Johannes doen ze bij Bij Johannes alles zelf: van koekjes bakken tot het maken alle producten in het atelier. Ze maken het verschil voor mensen met talenten, voor wie het niet vanzelfsprekend is om mee te kunnen doen. En met succes. Bij Johannes is een begrip in Zeist en een fijne plek.
MORELE AMBITIE
Schrijver Rutger Bregman, bekend van het boek ‘De meeste mensen deugen’, doet in zijn nieuwe boek een oproep tot morele ambitie. Ik onderschrijf deze oproep en moedig idealistische ondernemers of mensen met een ondernemende instelling aan om kansen te benutten in de markt. Niet met het doel om er zelf rijker van te worden maar vooral om te kijken wat je voor een betere wereld en de mensen om je heen kunt doen. Een concreet voorbeeld is Necibe, de organisator van de iftar-maaltijd in Vollenhove, die mij vertelde over haar jaarlijkse inspanningen tijdens de ramadan. Zowel in Utrecht als in haar eigen buurt in Vollenhove brengt ze tientallen mensen samen, wat leidt tot wederzijds begrip en het ontstaan van vriendschappen.
Ook zijn er tal van bedrijven in onze gemeente die een positieve impact maken, waarvan Bij Johannes er één van is.
OP KENNISMAKINGSBEZOEK
De komende tijd breng ik kennismakingsbezoeken aan inwoners en organisaties van onze dorpen en wijken. Ik kijk er naar uit om inspirerende inwoners en ondernemers te ontmoeten en hun prachtige initiatieven te ontdekken. De kennismakingsmomenten geven mij de gelegenheid om de parels uit de wijken te leren kennen en de gevoeligheden die we samen moeten aanpakken te begrijpen. De input van inwoners is hierin van onschatbare waarde. Zij weten wat er echt speelt, en samen kunnen we daarop inspelen. Want samen maken we Zeist, in al haar kleur, nóg mooier.
Joyce Langenacker
Burgemeester gemeente Zeist
Wilt u reageren op deze column of heeft u een vraag aan de burgemeester? Dat kan via: secretariaatburgemeester@zeist.nl

















