
Cantiamo zingt The Crucifixion van John Stainer
24 maart 2026 om 15:26 MuziekZEIST Op vrijdag 27 maart, 20.00 uur, voert gemengd koor Cantiamo uit Austerlitz het Passieconcert van de Engelse componist John Stainer uit, onder leiding van dirigent Arjan Veen. Het koor werkt samen met twee bekende, internationale solisten, de Nederlandse tenor Mitch Raemaekers, en de Letse bas-bariton Agris Hartmanis. U hoort de veelbelovende Niels de Klerk op het orgel en vaste begeleidster Daniëlle Kok op de vleugel. Het concert is in de Oosterkerk aan de Woudenergseweg in Zeist.
advertentie
The Crucifixion is een toegankelijk en overzichtelijk passiewerk, met dezelfde structuur als de grote Passies van Bach: recitatieven waarin het lijdensverhaal van Jezus wordt verteld, afgewisseld met koorwerken, solostukken en koralen. Stainer maakte deze veel kortere versie om uitgevoerd te kunnen worden tijdens kerkdiensten.
De zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur en via www.cantiamo-austerlitz.nl. De toegangsprijs van € 25,00 is inclusief een consumptie en een programmaboekje, met daarin alle teksten van The Crucifixion.
















