
Kans op bekeuring voor fietsers tegen de richting bij V&D-pand
19 mei 2026 om 22:28 PolitiekZEIST De gemeente Zeist gaat toch nog eens kijken hoe ze fietsers kan overhalen om bij het voormalige V&D pand op de Hogeweg te kiezen voor de omleidingsroute in plaats van het fietspad aan de overzijde, tegen het andere fietsverkeer in.
advertentie
Fietsers op de Hogeweg weigeren tot op heden massaal om de omleidingsroute te kiezen als ze vanuit de richting van de Slotlaan in de richting van de Voorheuvel fietsen. Hele groepen fietsers steken liever schuin de straat over en rijden dan op het andere fietspad tegen de rijrichting in. Zelfs fietsers met bakfietsen met kinderen erin rijden niet om. Tot nu toe heeft de gemeente dat allemaal laten passeren, mede met de gedachte: fietsers nemen nu eenmaal altijd en overal de kortste weg.
Raadslid Hendrik Jan Hoorn (Zeist Lokaal) stelde er vragen over en die vragen kwamen dinsdag ter sprake in het Vragenuurtje van de gemeenteraad. Hier zei wethouder Catsburg dat het college er toch nog eens over gaat praten. Eerder had het college geconcludeerd dat er geen veilige andere routes zijn dan de bedachte omleidingsroute. Nu zei hij: ,,We willen kijken hoe we het omrijden aantrekkelijker kunnen maken.´´ Hij beloofde dat het college met voorstellen daartoe naar de gemeenteraad zal komen.
Hendrik Jan Hoorn benadrukte in zijn reactie op die toezegging dat er haast geboden is.
Wat ook moet helpen is dat de gemeente een formeel besluit gaat nemen over de omleiding. Dat had de gemeente tot nu toe verzuimd. Alleen al omdat er geen besluit lag was het niet mogelijk om handhavend op te treden.
Wethouder Catsburg liet weten dat het college morgen, op woensdag 20 mei, alsnog officieel het besluit neemt. In principe maken fietsers die aan de verkeerde kant fietsen daarna dus kans op een bekeuring.

















