Afbeelding
Eigen foto

Zeister-derby blijft onbeslist

28 oktober 2025 om 01:37 Voetbal

ZEIST Saestum en Patria hebben zaterdag de punten gedeeld. De voorbereiding op deze wedstrijd werd gehouden bij Woodz. Onder het genot van een hapje en een drankje ontvouwde Rick Andeweg middels een mooie presentatie het strijdplan aan zijn selectie. Saestum trad voor het eerst aan in de nieuwe kleding van een trio sponsoren namelijk de KSS Noord Groep (op de voorkant), Artitec (op de achterkant) en het vertrouwde Woodz (op de broekjes). Hierover volgt in een later stadium meer.

advertentie


Het veldspel was van beide kanten niet zoals ze gehoopt hadden, maar boeiend was het zeker wel.
Bij Saestum ontbraken Lamin Ceesay, Joep van Esseveld, Ilias el Mekki, Yoran Peeters, Simon van der Horst en Wouter Outmans. Allen spelers die achterin gezet konden worden. Daarom moet Saestum starten met de vorig seizoen gestopte aanvoerder Jeffrey van Maanen en maakte tweede elftal speler Daan van der Werf zijn basisdebuut. Zij deden dit overigens beide erg goed. Sowieso was er in de eerste helft weinig aan te merken op de defensief ingestelde spelers. Aanvallend was het onrustig en werden de verkeerde keuzes gemaakt. In het eerste gedeelte werd Patria één keer gevaarlijk, maar een schot op de paal was al afgefloten nadat de bal achter de achterlijn was geweest. Vlak voor rust kwam Saestum er drie keer doorheen. De eerste keer was een voorzet van Tycho Roose te hoog en even later een schot van diezelfde Tycho te zacht. Een rush van Mo Zarkouni werd uiteindelijk niet afgerond.


Na de rust was Saestum iets sterker dan voor de thee. Tot grote kansen leidde dit nog niet. Ook Patria was na rust nog niet echt gevaarlijk geweest. Met nog een kwartier te spelen kwam uit het niets die grote kans van Patria, maar gelukkig ging deze voorlangs. Even later was het wel raak. Uit een corner van Saestum counterde Patria naar de 0-1. Even later draaide Moreno Beijaard een vrije trap in de zestien en de grabbelende doelman zag dat de ingevallen Ayoub Azahaf binnentikte, 1-1. Met nog tien minuten te spelen werd het een echte derby. Een open wedstrijd ontstond met counters aan beide kanten. Mooi was het niet, spannend zeker wel. De scheidsrechter gaf in deze periode aan beide kanten best wat kaarten, wat zonde was in een voor de rest sportieve wedstrijd. Aan de stand veranderde niets meer en de 1-1 was daardoor een terechte uitslag.
Volgende week wacht koploper HDS.

Het verslag is van teammanager René van Eck.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie