
SV Zeist begint teleurstellend aan tweede competitiehelft
18 januari 2026 om 16:16 VoetbalIJSSELSTEIN De vaste verslaggever van SV Zeist, Evert Terpstra, is zwaar teleurgesteld. Hij houdt zijn paars-witte hart vast en roept het elftal op om uit een ander vaatje te gaan tappen.
advertentie
,,Als trouwe supporter was ik wel benieuwd hoe de Zeist-mannen uit de winterstop zouden komen. Een goede trainingsstage in Spanje, uitgeruste en gemotiveerde spelers die er weer vol in zouden moetengaan. Gezien het vertoonde spel, was de teleurstelling groot en adviseer ik volgend jaar deze stage maar in het Panbos te houden, ook een stuk goedkoper.
Het eerste half uur gebeurde er nauwelijks iets, in het tempo van ‘walking football’ werd de bal moeizaam van de ene naar de andere zijde verplaatst. Slordigheid voerde de boventoon. Gelukkig konden de IJsselsteiners er niet veel tegenover stellen zodat onze achterhoede geen moeite had hun aanvallen (enkele) onschadelijk te maken.
In de 27e minuut eindelijk een schot op de goal van Zeist dat goed door Kai van Rheenen gestopt werd. Ik mistte bij de paars-witten de goede en snelle combinaties over de vleugels waardoor kansen gecreëerd worden. Nou moet gezegd worden dat Gavin Manders node gemist werd. Ik heb geen echt uitgespeelde kans gezien.’’
TWEEDE HELFT
,,Ik neem aan dat trainer Alvin Veldhuizen in de rust wel een donderspeech gehouden heeft en was benieuwd hoe dat na de rust uit zou pakken. Zeist werd al snel wakker geschud. Bij het uitverdedigen vergat de, tot dan toe goed keepende Kai, dat er ook nog een tegenstander was. Kai ging volledig in de fout en speelde de bal pardoes in de voeten van de voor hem staande tegenstander. Deze wist hier wel raad mee en kon eenvoudig de 1 – 0 scoren.
In de 54e minuut kregen de VVIJ-ers een opgelegde kans die gelukkig via de paal naast de goal verdween. In de 61e minuut maakte Kai opnieuw een grote fout waar menig keeper dagenlang een nachtmerrie van over zou houden. Een houdbaar schot verdween door zijn handen en benen in het netje, 2 – 0.
Alvin Veldhuizen trachtte in de 71e minuut het team nog een extra impuls te geven door 5 man te wisselen. Het werd er niet beter op, de organisatie was weg en VVIJ kreeg steeds meer grip op het spel. In de 83e minuut een schot van zo’n 25 meter verdween in de uiterste hoek. 3 – 0. De paarshemden kwamen nauwelijks aan
aanvallen toe.
Bij balverlies werd onvoldoende druk gezet en in plaats van meeverdedigen werd op een sukkeldrafje teruggelopen. Waar was die immer geprezen snelheid en conditie ? Als toetje wisten de mannen uit IJsselstein met weer een goed schot de eindstand op 4 – 0 te brengen.
Een wedstrijd om gauw te vergeten zou je zeggen, maar nee, een goede les. Ik zie het somber in als er de komende weken niet uit een ander vaatje getapt gaat worden, zowel op de trainingen als tijdens de wedstrijden. Een goed gesprek wil ook nog wel eens helpen.’’
Opstelling: Kai van Rheenen, Jordan Jonker, Daan Bayer, JasperJansen, Roben Schenk, Sven van Dompzelaar, Dean van Someren, Achraf Nejmi, Rodney van Klooster, Eren Kurt, Chris Hernandez.
Wisselspelers: Brahim Massaoudi, Fikri el Ouahabi, Levi van denBrink, Nouafel Allouche, Azzedine al Mokhtari.
Het verslag is van Evert Terpstra.


















