Peter de la Mar van het Geheugen van Zeist en Sabine Jetten,  vrijwilliger van de Oude Algemene Begraafplaats, zijn er klaar voor.
Peter de la Mar van het Geheugen van Zeist en Sabine Jetten, vrijwilliger van de Oude Algemene Begraafplaats, zijn er klaar voor. Eigen foto

Programma Open Monumentendag Zeist in handig boekje

2 september 2022 om 22:51 Activiteiten

ZEIST Op 10 en 11 september is het Open Monumentendag. Iedereen is dan welkom op locaties in de gemeente Zeist, die soms maar zelden open zijn voor publiek.

GEHEUGEN VAN ZEIST Peter de la Mar heeft namens erfgoedkoepel Geheugen van Zeist het programma samengesteld: ,,Ik ben heel blij met het gevarieerde aanbod dit jaar. Van bekende toppers als Slot Zeist en de Oude Kerk tot verborgen parels als het Christiaan Huygenstheater of de Alexanderstichting. 

advertentie

DUURZAAMHEID In totaal doen maar liefst 39 monumenten mee in Zeist, Austerlitz, Huis ter Heide en Den Dolder. Waar mogelijk is verbinding gezocht met landelijke jaarthema Duurzaamheid.

‘’Met dank aan vele partners en honderden vrijwilligers kunt u bij veel monumenten bovendien genieten van allerlei activiteiten op het gebied van erfgoed en cultuur. In en om het Slot is op zondag van alles te doen. De gidsen van Gilde Zeist nemen u de hele dag door mee naar de grandeur van toen. 

VERHAAL VAN SLOT ZEIST In het souterrain is de vaste expositie Het Verhaal van Slot Zeist te bezoeken. In het Slottheater treden van 11.30 tot 12.00 uur diverse acts op. In de Nassau-Odijkzaal en de Huydecoperzaal vinden om 13.00, 14.00 en 15.00 uur toneelvoorstellingen plaats. Voor deze voorstellingen is (gratis) reserveren noodzakelijk via theaterslotzeist.nl. In het Slottuintheater verzorgt het duo Fabuloka de familievoorstelling De Zwerver om 12.00, 13.30 en 15.00 uur.

DOWNLOADEN Het programma is te vinden op www.openmonumentendag.nl/zeist. Hier is tevens een handig meeneemboekje te downloaden.
Peter: ,,Het boekje ophalen kan bij onder meer de Publiekshal van de gemeente Zeist en Slot Zeist. Maar let op: er kunnen op het laatste moment nog wijzigingen in het programma nodig zijn. Check daarom kort van tevoren de website.’’


GRATIS Open Monumentendag Zeist is op zaterdag 10 en zondag 11 september. Alle monumenten zijn open van 11.00 tot 16.00 uur, tenzij anders aangegeven. De toegang is gratis.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie