Afbeelding
Nationaal Militair Museum

Nationaal Militair Museum stelt F-16 centraal

5 november 2023 om 17:04 Kunst

SOEST Het Nationaal Militair Museum (NMM) heeft voor zaterdag 11 november in samenwerking met de Koninklijke Luchtmacht en het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR).een ‘F-16 meet and greet’-dag op touw gezet.

advertentie

Dit evenement is onderdeel van de november-activiteiten onder het motto ‘Museum vol verhalen’. Het museum biedt dan onder meer verdiepende lezingen, persoonlijke verhalen, rondleidingen, filmavonden en wapencolleges aan. Daarin is een bijzondere F-16 Orange Jumper-dag centraal waar bezoekers alles te weten komen over en oog in oog staan met dit bijzondere vliegtuig dat onlangs door het NMM is verworven.

RIJKSCOLLECTIE

Dit toestel is opgenomen in de rijkscollectie militair erfgoed van het NMM. De Nederlandse luchtmacht was binnen de NAVO uniek met dit toestel en de uitbereide testcapaciteit die het had. Er zijn op 1 november diverse lezingen, onder anderen verzorgd door vliegers. Verder is er de mogelijkheid het vliegtuig van zeer dichtbij te bekijken. Deelnemers ontvangen de speciaal ontworpen Oranje Jumper patch.

Tijdens ,Museum vol verhalen’ vertelt een conservator bijvoorbeeld over de 17e eeuwse portretten in de Schatkamer. Er zijn wapencolleges in het wapendepot en er is een rondleiding over de vergeten slag bij Quatre-Bras. Daarnaast vertellen vrijwilligers verhalen bij bijzondere objecten. Ook worden er films vertoond.

FILM

Daarbij is de film ,Gordel van Smaragd’ die zaterdag 25 november om 19.30 uur in het auditorium draait. Deze gaat over de Indische geschiedenis van 1939 tot 1949 tegen de achtergrond van een liefdesrelatie tussen een Nederlandse man en zijn Indo-Europese vriendin. De film wordt voorafgegaan door documentaire beelden in kleur, voorzien van commentaar door conservator Dirk Staat.

De conservator neemt de bezoeker op zondag 26 november om 11:00 en 15:00 uur mee op een reis langs bijzondere objecten en verhalen in het museum. Deze gaan over onze koloniale geschiedenis. Zo is er de Dornier 24K vliegboot, volgens het museum één van de mooiste vliegtuigen in de collectie. De Dornier werd kort voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd in Nederland om ingezet te worden in de koloniën, vooral in voormalig Nederlands-Indië, het huidige Indonesië. De K in 24K staat dan ook voor ‘koloniaal’. Bezoekers die willen weten hoe dit toestel werd gebruikt, kunnen meedoen met de rondleiding. Daarin komen ze alles te weten over de Dornier en vele andere objecten én verhalen.

Het hele programma staat op de website.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Jan van Steendelaar
Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie