
Predikant Witte Kerkje Ardin Mourik hoopt jonge mensen aan te spreken
10 november 2023 om 06:29 MensenHUIS TER HEIDE Ardin Mourik is sinds april van dit jaar de nieuwe predikant van het Witte Kerkje in Huis ter Heide . Hij werkt daarnaast voor vijftig procent als zzp’er voor het ministerie van Binnenlandse Zaken. Als regisseur studentenhuisvesting is zijn opdracht 60.000 extra betaalbare studentenwoningen te realiseren tot 2030. ,,Die twee werelden kan ik goed met elkaar verbinden en ik denk en hoop dat ik jonge mensen aanspreek.”
advertentie
Door corona is het kerkbezoek wel enigszins teruggelopen ,,maar je ziet dat het nu wel weer terugkomt.” Hij hoopt ook jongeren naar de kerk te krijgen om te voorkomen dat -zoals iemand zei- de kerk een ,veredelde ouderensoos’ wordt. ,,Maar door mijn leeftijd, 41, gaat de gemiddelde leeftijd van de kerkgemeenschap hier wel naar beneden,” zegt hij met een lach.
NIKS AAN TE DOEN
Overigens is het zo dat de regio meer vergrijsd is dan elders in de provincie. ,,Er zijn hier veel instellingen op het gebied van ouderenzorg en veel zorgappartementen. Het is ook een dure regio om te wonen, dus veel starters wonen hier niet, zeker niet in de nabijheid van deze kerk.”
,,Aan de bevolkingssamenstelling kan ik niks doen. Ik kan wel de deuren van de kerk wijd openzetten in figuurlijke zin van het woord. We hebben bijvoorbeeld een religie- en cultuurprogramma. Daarvoor zoeken we bewust thema’s op die passen bij jonge mensen en waarvan ik weet dat die ook voor hen belangrijk zijn. Jongeren zijn niet meer zo gewend om op zondag naar de kerk te gaan. Daar moet je dus ook doordeweeks iets voor organiseren. Verder probeer ik op zondag een inspirerende preek te houden waardoor mensen zeggen: daar kun je best naartoe gaan, is begrijpbaar, daar kun je iets mee.”
TEGEN DE BORST
Ardin Mourik staat liberaal in het leven. ,,Ik ben geen ,zware’ dominee en mijn preken duren zo rond een kwartier. Ik draag dan wel een zwarte toga op zondag, maar ik heb een fleurig geloof!” Hij is dan ook van: de luiken moeten open. Dat doet hij met een religie- en cultuurprogramma en in de diensten. Hij is niet zo van de politieke preken. ,,Dat stuit mensen tegen de borst en ieder heeft zijn eigen opvatting, maar ze gaan wel over de grote vraagstukken van deze tijd. Dat probeer ik op een manier te doen dat iedereen er zijn eigen invulling aan kan geven. Dat vind ik een uitdaging.”
Ardin Mourik is van jongs af gelovig. Hij kreeg een streng reformatorische opvoeding ,,waarin ik niet meer zo geloof en waarvan ik heb ingezien dat het schadelijk kan zijn voor mensen.’’ Hij heeft zich eraan ontworsteld, zoals hij het zelf noemt, na zijn huwelijk met een man. Toen ze samen besloten een kind te adopteren, inmiddels twee, ontstond een breuk met thuis. Zijn geloof en de kerk bleef hij trouw. ,,Het verbaast me zelf ook wel dat ik altijd een gelovige jongen ben gebleven.”
(tekst gaat verder onder de foto)
![]()
Ardin Mourik voor het Witte Kerkje in Huis ter Heide- Eempers
Hoewel hij altijd predikant heeft willen worden, heeft hij er lang over gedaan om die stap te zetten. Na hier en daar als invaller te zijn voorgegaan, is sinds april Huis ter Heide zijn eerste eigen gemeente. ,,De beroepingscommissie wilde verder met mij. Toch was het nog spannend, want ook de gemeenteleden konden nog stemmen. Er was geen onthouding en geen tegenstem. Dat heb ik echt als heel fijn ervaren. Dus ik voel mij volstrekt welkom in deze gemeenschap Trouwens, ook in andere kerken waar ik word gevraagd.”
Ook het zondaginterview van RTL Nieuws van afgelopen zondag gaat over Ardin Mourik.



















