
Promotie voor volleybalsters: Cito MC1 naar hoofdklasse
16 december 2024 om 07:46 VolleybalZEIST Succes voor de volleybalsters van Cito Meisjes C1 uit Zeist. Het team promoveerde afgelopen weekend officieel naar de hoofdklasse, het op één na hoogste jeugdniveau. Coach Stefanie van de Beld verklaart het succes.
advertentie
In de midweekse bekerronde namen Cito Meisjes C1 het twee weken geleden op tegen Taurus. Het team van de gerenommeerde volleybalclub uit Houten speelt in de competitie al in de hoofdklasse, dus wisten de meiden uit Zeist precies wat ze vanaf het volgende kalenderjaar kunnen verwachten. Ze verloren nipt 3-2. ,,Zonde dat er net geen stunt in zat”, zei Cito-trainer Stefanie van de Beld. ,,Ik was benieuwd hoe ze reageerden. Dan zie je dus die strijdkracht loskomen, waardoor we de tweede set wonnen.”
Moraal van het verhaal? Van de Beld gelooft dat haar pupillen er straks klaar voor zijn als ze de hoofdklasse betreden. Dat is na de topklasse het tweede jeugdniveau van het land. Vorige week waren ze dankzij de winst op Irene uit Bilthoven, de nummer twee, al officieus kampioen. Afgelopen zaterdag volgde de slagroom op de taart met een klinkende overwinning op hekkensluiter Forza uit Amersfoort: 4-0. Voorzitter Gert-Jan van Lochem en penningmeester Edgar Put (getooid in een grijze hoodie met zijn voornaam op de achterzijde) reikten na afloop de bloemen en medailles uit.
ZWEDEN
Het team staat onder leiding van coach Stefanie van de Beld. Ze groeide op in Assen, waar ze vanaf haar zevende bij Sudosa-Desto volleybalde, zelfs tot in de eerste divisie. Op 20-jarige leeftijd verhuisde ze naar Zweden waar ze, in vergelijking met de Nederlandse competitie, op eerste divisie-niveau acteerde. Eenmaal terug belandde Van de Beld bij de volleybalsters van Utrecht, nu komt ze uit in de master van Cito. In de C1 van Cito traint ze haar dochter Fenna (12).
Van de Beld roemt de groep als een ‘team van slimme meiden’. ,,Je kunt ze tactisch een opdracht meegeven. Eén echte uitblinker zit er niet in, ze moeten het hebben van de kracht van het team. Ze werken hard om tot een resultaat te komen. Ik noem ze ook wel echte strijders. Ze zijn complementair aan elkaar. Het gebeurt niet vaak dat de bal op de grond valt. Dat is hun kracht.”
UITDAGINGEN
De promotie naar de hoofdklasse is bijzonder en niet voor elk jeugdteam weggelegd. Er zijn straks wel uitdagingen, weet ook Van de Beld. De meiden zijn niet allemaal even lang en omdat ze ‘pas’ eerstejaars C-junioren zijn, ontbeert het soms ook aan kracht. Toch ziet ze, juist omdat Cito straks uitkomt tegen leeftijdsgenoten die al wat verder zijn in hun ontwikkeling, ook mogelijkheden. ,,Het is mooi om dat straks allemaal te ervaren en vanaf september verder uit te bouwen.”
Aan een groot veld en hogere nethoogte zijn ze gewend, daar kan het niet aan liggen. Ook aan de afstanden niet. ,,Ik sprak twee weken geleden de coach van Taurus dat in de topklasse speelt. Zij moeten naar Enkhuizen. Wij zitten nu hoofdzakelijk in de regio Utrecht, Bilthoven en Amersfoort. Misschien komen we in de regio west, waardoor we richting Den Haag moeten. Het wordt een mooie ervaring. Voor ons als team en staf is de hoofdklasse een mooie uitdaging.”

















